O společnosti

O nás

Henkel

Společnost Henkel působí ve třech strategických oblastech zahrnujících péči o domácnost, kosmetiku a dále lepidla, tmely a povrchové úpravy.

Přesto, že první lepidlo kdysi firma Henkel vyrobila pro vlastní potřeby jako materiál na lepení krabic s pracím prostředkem Persil, dnes nabízí neuvěřitelných více než 3000 speciálních druhů lepidel ve více než 125 zemích světa.

V kategorii lepidel reprezentují firmu Henkel značky Ceresit, Loctite, Metylan, Chemoprén, Pattex, Ponal, Pritt, Tangit.

Pattex, který slaví už půlstoletí své existence, je tradičním partnerem nejen pro drobné opravy v domácnosti, ale také pro kutily a profesionály.

Více informací o jednotlivých značkách lepidel a souvisejících produktů společnosti Henkel naleznete na Henkel-lepidla.cz.

Henkel a jeho historie

Fritz Henkel

Historie firmy Henkel se datuje až do roku 1876, kdy zakladatel firmy, mladý obchodník se zájmem o vědu Fritz Henkel prodal svůj první "Univerzální prací prášek" a "Univerzální čisticí prostředek" na bázi křemičitanu.

Za 130 let se společnost rozrostla na 51 000 zaměstnanců a rozšířila svůj sortiment o tělovou, vlasovou a profesionální kosmetiku a lepidla pro spotřebitele i řemeslníky.

Dnes firma Henkel prodává své značky ve 125 zemích světa. V České republice působí společnost Henkel ČR, spol. s r. o. od roku 1991. Henkel ČR na našem trhu nabízí produkty více než 50 značek a zaměstnává bezmála 300 lidí.

Lepidla společnosti Henkel